عکاسی طلا و جواهر

در عکاسی طلا و جواهر، جزییات محصول دارای اهمیت بالایی است. این محصولات با برچسب قیمتی که بر روی آن ها خودنمایی می‌کند؛ کیفیتی مناسب، برای عرضه شدن را دنبال می‌کنند. این امر موجب می‌گردد؛ فردی که تقاضای این محصول را دارد آسوده خاطر باشد. چرا که می‌تواند با خیالی آسوده از تمامی زوایای طلا یا جواهر، نمایشی عالی؛ در اختیار داشته باشد. طبیعی است که برای عکاسی از طلا و جواهر شما به لنز ماکرو نیاز خواهید داشت. لنزهای ماکرو با دقت بالا برای محصولاتی که دارای ابعاد کوچک هستند؛ استفاده می‌شوند. عکاسی طلا و جواهر هم به دلیل ظرافت، اندازه و ماهیتی که دارند؛ به این نوع لنزها نیاز دارند. با این کار خروجی با جزییات بیشتری برای شما به دست می‌آید.

آشنایی با عکاسی طلا و جواهر 

زمانی که قصد دارید یک عکس خوب از طلا و جواهر خود داشته باشید. احتمالا محلی که از این عکس ها استفاده خواهید کرد؛ برای شما مشخص است. با این وجود؛ می‌خواهیم در مورد استفاده از عکس های گرفته شده در حوزه عکاسی طلا و جواهر در زمینه های مختلف صحبت کنیم. عکاسی طلا و جواهر چون جنبه تبلیغاتی دارد. تمامی فیلد های تبلیغاتی را شامل می‌شود. بخش هایی مانند بنرهای شهری، بیلبورد، کاتالوگ و شبکه های اجتماعی که به تازگی بسیار کارآمد هستند. لازم است بگوییم که نمایش جزییات و زیبایی کار طلا و جواهر با یک عکس خوب، اعتماد مشتریان را جلب خواهد کرد. و این امر در حوزه تبلیغات بسیار حائز اهمیت است.

تجهیزات و نکات عکاسی طلا و جواهر

در وهله اول باید بگوییم که عکاسی طلا و جواهر به وضوح تصویر(sharp)  و فوکوس  (crisp focus)نیاز دارد. در عکاسی طلا و جواهر شما باید فوکوس را کنترل کنید.فوکوس نقطه ای برای دوربین وقتیکه عکاسی طلا و جواهر مدنظر باشد؛ بهتر خواهد بود. این نکته به شما امکان می دهد که کنترل نقاطی را که روی آن فوکوس می کنید، بهتر کنترل کنید.

بسیاری از دوربین های دیجیتالی نمی توانند به طور دقیق روی شی کوچک براق مثل جواهرات و سنگ های زینتی در حالت فوکوس نقطه ای از فوکوس خودکار استفاده کنند، به همین خاطر باید بگوییم که در عکاسی طلا و جواهر؛ برای نما های بسته، شما به یک دوربین با فوکوس دستی خوب نیاز دارید.

یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی طلا و جواهر؛ داشتن سه پایه است. استفاده از یک سه پایه یا یک وسیله ای برای اتکا و پشتیبانی دوربین در هنگام عکاسی طلا و جواهر کاملا ضروری خواهد بود.

نکته کلیدی دیگر برای عکاسی جواهرات نور است. درباره نور قبل تر هم صحبت داشته ایم. معمولا در عکاسی جواهرات نورهای سافت گزینه ای مناسب هستند. دقت کنید که ما در عکاسی طلا و جواهر از نور ثابت به جای فلاش استفاده می کنیم.

پس با روند عکاسی طلا و جواهر تا حدودی آشنا شدیم. برای رسیدن به نتیجه دلخواه مشتریان، پروسه طولانی طی خواهد شد و همین امر تعرفه قیمتی عکاسی طلا و جواهر را از عکاسی های معمولی متمایز خواهد کرد.

 

داشتن یک عکاس اختصاصی در صنف طلا و جواهرات و پرداختن هزینه ماهانه منطقی به نظر نمی‌آید. همچنین خرید تجهیزات مرتبط با عکاسی صنعتی برای رسیدن به عکس دلخواه؛ بسیار پرهزینه و غیر اصولی است. چرا که از قدیم گفته شده است؛ کار را به کاردان مرتبط با حوزه دلخواه، بسپارید. عکاسی طلا و جواهر هم مانند سایر شاخه های عکاسی صنعتی نیاز به دقتی بالا و همچنین توجه به جزییات بالا دارد. به طور معمول تولیدکنندگان طلا، جواهر و زیورآلات کارهای مربوط به عکس از محصولات خود را به استودیوهای عکاسی صنعتی می‌سپارند.

اهمیت نور در عکاسی طلا و جواهر

وقتی که طلا، جواهر یا زیورآلات به استودیوها آورده می‌شوند؛ نکاتی خاص اهمیت پیدا می‌کند. یکی از این نکات، تعداد شات های عکسی است که از یک زاویه زده می‌شود. به دلیل اینکه هنگام عکاسی، سایه های مختلفی از انعکاس تصاویر در جواهرات بازتاب خواهند داشت. برای رسیدن به تصویری بدون سایه؛ یکدست و زیبا، نیازمند چندین شات تصویر است. در هر عکسی که گرفته می‌شود؛ زاویه نور و تجهیزاتی که بازتاب های اضافه تصویر را پوشش دهند، تغییر می‌کنند. پس از اینکه تعداد مورد نظر عکس از یک محصول، صورت گرفت؛ در ویرایش از همه این تصاویر برای خلق یک تصویر بهره خواهیم برد. این کار خروجی جذابی را برای ما به وجود می‌آورد. 

اینجاست که به اهمیت نورپردازی در عکاسی صنعتی، طلا و جواهر پی خواهیم برد. 

طلا و جواهر را تمیز کنیم!

دقت کنیم که نورپردازی خوب به تنهایی یک عکس از جواهرات را به نتیجه ای ایده نمی‌رساند. چه زمانی نورپردازی خوب نتیجه ای عالی نخواهد داشت؟ وقتیکه محصول تمیز نباشد. واضح است که باید توجه کنیم؛ از محصول کثیف عکس نگیریم. این نکته قابل رعایت خواهد بود که مطمئن شویم؛ محصولی که می‌خواهیم از آن عکس بگیریم، کاملاً تمیز شده است. ذرات و خطوطی که شاید به چشم ما نیایند. هنگامی که توسط یک دوربین حرفه ای با لنز ماکرو با رزولوشن بالا از جوهرات عکس گرفته می‌شود؛ ذرات به خوبی دیده می‌شوند. این امر، ممکن است عکس را خراب کند. 

اگر قطعه‌ای که می‌خواهید از آن عکس بگیرید به تمیز شدن اساسی احتیاج ندارد، کافی است قبل از شروع عکاسی با یک دستمال میکروفیبر مرطوب گرد و خاک جواهر را پاک کنید. در صورت امکان شاید ایده‌ی بدی نباشد که یک دستکش پارچه‌ای نیز تهیه کنید تا اثر انگشتتان روی جواهرات نماند.

استفاده از عکاس خوب

باید دقت کنیم که انجام صحیح عکاسی صنعتی از جواهرات کار دشواری خواهد بود. بنابراین مهم است از عکاسی زبده و با تجربه استفاده شود. عکاس طلا و جواهر، باید در زمینه عکاسی از طلا؛ جواهرات، نقره‎جات، الماس‎ها و سنگ‎های قیمی، سابقه داشته باشد.

لازم به توضیح است؛ عکاسی از جواهرات می‌توان به سادگی بد انجام داد. بسیاری از افراد هنگام عکاسی از جواهرات همانند با حوزه‎های دیگر عکاسی عمل می‎کنند.این افراد تنها یک عکس معمولی می‎گیرند. زیرا دانش و درک لازم برای ثبت تصاویر واقعا زیبا از جواهرات را ندارند. 

وقتی که به عکس طلا و جواهر در مجله ها و کاتالوگ ها نگاه می‌کنید. احتمالا برایتان سوال پیش آمده است که چرا عکس‌های جواهرات در مجلات و کاتالوگ‌ها زیباتر و براق‌تر از زندگی واقعی هستند؟ یا چرا عکسی که از انگشتر خود گرفته‌اید؛ جلای این عکس‌ها را ندارد؟ پاسخ ساده است. عکاسی طلا و جواهر اصلا کار ساده‌ای نیست. حداقل تا زمانی که عکاس به نکات اصولی آن مسلط شود. 

برای گرفتن عکس زیبایی از یک قطعه جواهر، باید با شارپنس، نوردهی و نورپردازی آشنا باشید. همچنین باید  بدانید در هر موقعیتی برای گرفتن بهترین عکس، چطور آن‌ها را تغییر دهید. این موضوع جای نگرانی ندارد. در صورتی که استودیو عکاسی صنعتی، با عکاس حرفه ای همکاری کند؛ مشکل برطرف می‌گردد. عکاس حرفه ای با اصول پایه کار کردن با دوربین و قسمت دستی (Manual) آشنا می‌باشد. اگر کمی چاشنی خلاقیت هم لحاظ کند؛نتیجه عکس های مرتبط با طلا و جواهر رضایت بخش خواهد بود.

توصیه به استودیو عکاسی

در حالی که در مورد عکاسی طلا و جواهر صحبت می‌کنیم؛ به دارندگان استودیو های عکاسی هم توصیه ای داریم. هنگامی که قصد دارید یک عکاس را انتخاب کنید و اصطلاحاتی رایج و دم دستی که افراد آماتور نیز با آن آشنا هستند را می‎شنوید؛ احتیاط کنید. چون نشان می‎دهد عکاس مورد نظر تجربه کافی ندارد و عکس جواهرات شما کیفیت لازم را نخواهد داشت. این موارد به ما گوش زد می‌کند که در انتخاب عکاس مورد نظر در استودیو عکاسی صنعتی دقت کنیم.ی

عکاسی طلا و جواهر با لنز ماکرو

همان طور که پیشتر گفتیم، برای عکاسی طلا و جواهر نیاز به لنز ماکرو امری ضروری است. مهم‌ترین چیزی که از بین تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی از جواهرات به آن نیاز دارید؛ یک لنز ماکرو خواهد بود. هنگامی که با یک دوربین DSLR عکس می‌گیرید، یک لنز ماکرو به شما این امکان را می‌دهد که زیباترین عکس‌ها را در زمینه طلا و جواهر خلق کنید. لنز ماکرو سوژه عکس را در اندازه‌ای بزرگ‌تر از اندازه‌ی واقعی و از نمای بسیار نزدیک، به نمایش می‌گذارد.

چرا استودیو یکنو انتخاب مناسبی است؟ 

خُب! با وجود اینکه تعریف از کار خود کار درستی نیست و این اتفاق باید توسط مشتریان صورت بگیرد؛ لازم است توضیحاتی ارائه دهیم. این توضیحات جهت شفاف سازی و آگاهی برای مشتریان در انتخاب درست امری الزامی است. استودیو یکنو در زمینه عکاسی طلا و جواهر از افرادی با سابقه در زمینه عکاسی زیورآلات و طلا بهره می‌برد. نکته ای که خیلی اهمیت دارد این است که ما درک متقابل از کار شما خواهیم داشت. همه جوانب را بررسی کرده و بهترین مسیر را با توجه به شرایط اصناف ارائه می‌دهیم. استودیو یکنو در زمینه عکاسی تجاری برای شاخه های مختلف تبلیغاتی مانند بنرها، وب سایت ها، کمپین های ایمیل، تبلیغات چاپی، کاتالوگ هایی که هم چاپی هستند و هم به صورت مجازی ارائه می‌شوند، سابقه ای طولانی دارد. 

همانطور که قبل تر اشاره داشتیم هم این مسئله ای است غیر قابل انکار که عکاسی طلا و جواهر، نیاز به دانش تخصصی دارد. عکاسان حرفه در استودیو یکنو با دانش کافی در این زمینه، بهترین عکس ها در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. 

استفاده از ادیتورهایی ماهر که هم دقت و هم زمان را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند. ما به شما اطمینان می‌دهیم که تا رسیدن به نتیجه ای مطلوب، کار عکاسی و ادیت خود را متوقف نکنیم. کافیست با ما تماس گرفته و مشاوره بگیرید. 

درآمد خود را افزایش دهید! 

علت مهم برای همکاری با استودیوهای عکاسی افزایش درآمد صنف شماست. استودیو یکنو کار شما را ارتقا داده و نمایش بهتری را برای شما در تبلیغات رقم می‌زند. وجه تمایز داشتن یکی از فاکتورهای مهم پیشرفت یک کار است. استودیو یکنو طلا و جواهرات شما را با سیستمی امن نگهداری کرده و در صورت نیاز حضور شما را برای داشتن خیالی آسوده تضمین می‌دهد.

قیمت یکی از مسائلی است که اصناف مرتبط با طلا و جواهر دغدغه آن را مطرح می‌کنند. اینجا به شما می‌گوییم که قیمت گذاری در استودیو یکنو با وجود استفاده از بهترین تجهیزات، در بین رقبا کم نظیر است. چرا که ما اولویت را درآمدزایی قرار نداده ایم. با این وجود به شما توصیه می‌کنیم. برای رسیدن به نتیجه مطلوب اولویت اول خود را هزینه کمتر قرار ندهید.

با اشاره ای که داشتیم؛ نکته مهم دیگر این است. شمایی که قصد فروش طلا و جواهرات خود را دارید، چگونه می‌اندیشید. اگر در زمینه قیمت گذاری خیلی وسواس به خرج داده و حاشیه سود خود را کاهش دهید؛ نتیجه مطلوب نخواهد بود. چرا که همیشه قیمتی پایین تر از قیمت شما پیدا خواهد شد. در نتیجه تمرکز خود را برای فروش بیشتر روی تبلیغات و عکسی جذاب بگذارید. این کار پس از مدتی شما را شگفت زده خواهد کرد. چرا که تفاوت در فروش خود را پس از استفاده از عکاسی صنعتی با کیفیت، باور نخواهید کرد. علت نیز ساده است. چشمان ما همیشه قضاوت گر بوده اند و تصمیم نهایی بر عهده آنهاست. پس هرچقدر هم که کیفیت کار شما قوی باشد و عکسی زیبا ارائه ندهید، فروش به حد مطلوب نمی‌رسد. 

راه ارائه تصویر متفاوت است اما نتیجه یکسان خواهد بود. به عنوان مثال در وبسایت ها (مثلا دیجیکالا که در آن، داشتن عکس خوب از محصول؛ برای خرید محصول بسیار تاثیر گذار است.) یا کاتالوگ ها؛ که تصاویر در آنها قرار داده می‌شود؛ بازدیدکنندگان اشخاصی یکسان هستند. پس تفاوت در نوع عرضه است نه درگاه عرضه کالا. نتیجتا اعتماد بیشتر با عکاسی صنعتی دقیق سریعتر شکل می‌گیرد.

سخن پایانی

هر آنچه که در زمینه عکاسی طلا و جواهر نیاز بود را در این صفحه در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. اگر نیاز به مشاوره در زمینه عکاسی طلا و جواهر دارید حتما با ما تماس بگیرید. مشاوره ای رایگان از ما دریافت کنید و بهترین تصمیم را بگیرید. چرا که بهترین تصمیم ها، پس از بررسی های درست و کافی اتفاق می‌افتد.

منتظر حضور شما خواهیم بود!

با ما در ارتباط باشید:

راه ارتباط تلفنی: ۲۵ ۲۵ ۸۱ ۸۸ ۰۲۱

طراحی، اجرا و سئو "دو هشت" dohasht

www.dohasht.com