نکات مهم درباره نورپردازی در محیط داخل

نویسنده: تیم استودیو یکنو

تاریخ مطلب: ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت: ۱:۱۴

ایده و خلاقیت در عکاسی از غذا

ما در این مقاله قصد داریم که با ایده های عکاسی در غذا به صورت ساده و با شرایط‌های گوناگون اشاره کنیم.

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در مورد ایده های عکاسی از غذا در اختیار شما قرار دهیم. امروزه با استفاده از وبلاگ ها، وب سایت ها و فضای مجازی مانند اینستاگرام، عکاسی غذا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. همچنین این کار یک راه خوب و البته آسان برای ورود به بازار سهام این مدل از عکاسی است.

یک سبک تجاری

ما در اولین قدم می توانیم برای ایده عکاسی غذا وارد دنیای عکاسی محصول و تبلیغات شویم. با گرفتن یک عکس برای فروش یک محصول می‌تواند مسئله ساز باشد. هیچ چیز نباید بدون کنترل انجام شود؛ نور، عمق میدان، رنگ، سبک و استایل، همگی باید با یکدیگر، یک روند کامل را به منظور ایجاد محصولی جالب، 

جذاب و مطلوب پیش ببرند. در قدم ابتدایی، آسان شروع کنید. سعی کنید تا یک تصویر برای فروشگاه محله‌ی خودتان ایجاد کنید.

این کار تقریبا آسان است، و می تواند عمل خرید و رضایت مشتری را به تصویر بکشد. اگر خوش شانس باشید، ممکن است آنها اجازه بدهند تا از عکس های نهایی به عنوان یک ایده عکاسی از غذا برای خودتان استفاده کنید.

این کار توسط کمپانی های تولید قهوه کاربرد دارد. معمولا بسیاری از این ماشین ها کاملا سریع و قابل دسترس هستند. اگر می‌خواهید این نوع تصاویر را به یک سازمان کوچک ارسال کنید، باید تمام برندهای قابل مشاهده روی دستگاه با دقت حذف شوند. البته اگر به سهمی از بازار و تبلیغات دست پیدا نکرده اید، هنوز هم می توانید با ایده عکاسی از غذا کار کرده و از آن لذت ببرید. این کار یک راه عالی برای ارتقاء خلاقیت، بهبود روش نورپردازی، و ترکیب آنها و همینطور یادگیری ترفندهای جدید است. شما همچنین می توانید به مهارت های جدید در ویرایش عکس‌ها دست پیدا کنید. 

عکاسی مفهومی

برای ایده عکاسی غذا، عکاسی مفهومی کاملا چالش برانگیز است. چالش این بخش این است که یک مفهوم ساده ارائه دهیم. و سپس یک عکس را برای ایجاد یک تصویر جذاب و جالب به تصویر بکشیم. این سبک صحنه را ساده نگه داشته، و در عین حال باید از تک تک مواد استفاده کنید. در این روش استفاده از ظروف سفارشی توصیه نمی شود. برای گرفتن ایده های مختلف به غذاها و نوشیدنی های مورد علاقه ی خود نگاه کنید. و سعی کنید از آنها استفاده کنید. 

اغلب، چای و قهوه به صورت سیاه و سفید دیده می شوند. اما باید به این نکته توجه کرد که برخی اوقات از قهوه، برای ایده عکاسی از غذا و استراحت بکار برده می‌شود. این در حالی است که چای بیشتر از قهوه کافئین داشته، و از این لحاظ مناسب تر است. اما قطعا قهوه و چای در هماهنگی هارمونیک عکاسی بسیار مناسب هستند.

عکاسی با سرعت بالا

عکس گرفتن با این ایده عکاسی غذا ، یک راه خوب برای ایجاد یک تصویر پویا تر است. برای این روش از عکسبرداری، باید ذهن خود را پاکسازی کنید. یک روند منظم داشته باشید و برای عکاسی با سرعت بالا آماده باشید. برای اطمینان از این که عکس در لحظه‌ی خاص خود ثبت شود، باید از سرعت شاتر سریع استفاده کنید. در مواردی نیز برای ساده تر کردن کار از فلش استفاده می شود. برای ضبط این ایده عکاسی از غذا، دوربین خود را در حالت عکسبرداری پیوسته قرار دهید و قبل از رها کردن یک آیتم که باعث ایجاد چنین حالتی می شود (رها کردن یک حبه قند در نوشیدنی خود) به سرعت عکاسی کنید.

نکته نهایی

بسیاری از تصاویر و ایده ها ساده و آسان میباشند. اصولا بهتر است تا قاب تصویر شما شلوغ و بی نظم نباشد. یک سبک عملی برای ایده عکاسی از غذا این است که: چون لوازم کمتری دارید، می‌توانید در هر کجا که می شود عکس بگیرید و یک زوج ۵۰*۵۰ سانتی متر از پلکسی‌گلاس سفید یا سیاه را برای قرار دادن روی زمین و همینطور پس ‌زمینه ی صحنه انتخاب کنید. این موارد ساختارهای مورد استفاده برای عکاسی از غذا را آسان می‌سازند؛ و به شما یک قاب بی ‌نهایت را برای بازی کردن با مواد برای ایده عکاسی از غذا هدیه می کنند.

با آوردن کلمه ی “قاب بی نهایت”، منظور این است که، بهتر است تا پس زمینه و کف زمین را به رنگ خالص سفید یا سیاه در بیاورید. در نتیجه به راحتی می توانید از ابزار برش در فتوشاپ برای بزرگ کردن تصویر و یا تغییر ترکیب اصلی خود، استفاده کنید. جمع بندی امیدواریم این 15 ایده عکاسی غذا توانسته باشد تا، حس الهام ‌بخشی را برای خلاقیت در عکاسی غذایی و دریافت ایده عکاسی از غذا به شما منتقل کرده باشد. تمام چیزی که شما نیاز دارید کمی فضا، و برخی لوازم عکاسی برای مواد غذایی، فلش برای نورپردازی، مقداری غذا و یک ایده خلاق و یا دیوانه وار است.

با ما در ارتباط باشید:

طراحی، اجرا و سئو "دو هشت" dohasht

www.dohasht.com