خرید تجهیزات مرتبط با عکاسی صنعتی

نویسنده: تیم استودیو یکنو

تاریخ مطلب: ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت: ۱:۱۴

نکات مهم درباره نورپردازی در محیط داخل​

وقتی که درباره آغاز و راه اندازی کسب و کار عکاسی صنعتی صحبت می کنیم، اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد مواردی است همچون؛ نمونه کار، مهارت‌ها، مشتریان و سایر جنبه‌های مهم می‌باشد.
یکی از موضوعات بسیار مهمی که اغلب دیده نمی‌شود این است که وسایل مورد نیاز برای آتلیه عکاسی چه چیزهایی می‌تواند باشد؟
شما اگر دارای تمام مهارت‌های موجود در دنیای عکاسی و نمونه کارهای فوق العاده باشید، اما اگر نتوانید شرایط فنی و زیبایی شناختی مورد نظر مشتری را به موقع فراهم کنید، نمی توانید یک کسب و کار پایدار داشته باشید.

هنگامی که سفارشات اولیه را دریافت می‌کنید، فکر می‌کنید که می‌توانید این کار را به راحتی انجام دهید. اما سفارشات اولیه شما مشتریان واقعی و دائمی نیستند.احتمالا این سفارشات از سوی دوستان، یک کسب و کار محلی کوچک، یک مجله محلی یا یکی از فروشگاه های کوچک با شک و تردید و بر فرض اینکه کار شما خوب است، بوده باشد. شما آنها را با اولین عکس هایی که گرفته اید، هیجان زده کرده اید و اکنون احساس می کنید که کارتان را خوب انجام می دهید.
اما، کسب و کار، چیزی بیشتر از این است که فقط یک سفارش را انجام دهیم.
برای اجرای یک کسب و کار عکاسی پایدار، شما باید بتوانید در هر زمان، کار خوب و به موقع ارائه دهید. ما برای آغاز کار در یک استودیوی عکاسی صنعتی به چه چیزهایی احتیاج داریم؟ بله برای پاسخ به این سوال با ما در ادامه همراه باشید.

دوربین اولین بخش از یک استودیوی عکاسی صنعتی می‌باشد

امروزه در فضای مجازی بحث بر سر این است که آیا می‌توان از فلان دوربین برای عکاسی صنعتی استفاده کرد یا خیر؟

می توان گفت برای آغاز کسب و کار عکاسی باید فقط به نیازمیدهایمان فکر کرده و آنها را مد نظر قرار بدهیم.
عکاسان تجاری کارکشته و حرفه‌ای ممکن است نیاز به یک تجهیزات متوسط با رزولوشن بالا و فقط یک دوربین کوچک بدون آینه با قطع حسگر light crop frame داشته باشند. هنگام انتخاب دوربین، نیازهایتان را مد نظر قرار دهید.
مثلا به چه سرعتی برای فوکوس خودکار نیاز دارید؟ آیا نیاز به ISO بالا دارید؟
در دست گرفتن کدام دوربین برای شما راحت تر و بهتر است؟
آیا قادر به حمل آن در تمام مدت روز هستید؟
آیا لنزهایی که می خواهید از آن ها استفاده کنید، قابل استفاده در آن دوربین هستند؟
در نهایت باید گفت که، قطعا یک DSLR فول فریم با وضوح و رزولوشن بالا یک دستگاه زیبا است، اما آیا بهترین ابزار برای شما نیز هست یا خیر؟

کامپیوتر

در هنگام آغاز کسب و کار عکاسی در حقیقت یکی از مهم‌ترین تجهیزات، کامپیوتر می‌باشد. درست است که دوربین ها و لنزها، تصاویر را می سازند، اما این کامپیوتر شماست که به شما امکان برقراری ارتباط با مشتریان، پردازش و ارائه تصاویر و امکان فعالیت به صورت آنلاین را می دهد.
بنابراین وقت بگذارید و کامپیوتری را انتخاب نمایید که با کیفیت باشد و موجب صرفه جویی در زمان و پول شما در طولانی مدت شود. مشتریان خود را بشناسید و تمایلات و نوع سفارش آنها را مد نظر قرار دهید.

لنزها، از وسایل مورد نیاز برای آتلیه عکاسی که همیشه برای شما باقی خواهند ماند

لنزها یک ابزار عالی برای یادگیری هستند و ایده هایی را برای اولویت ها و نیازهایتان به شما می دهند. چند راه برای اطمینان یافتن از انتخاب صحیح لنزهای جدید و خرید آنها وجود دارد. لنزها گران هستند، اما تجهیزاتی هستند که همیشه برای شما باقی خواهند ماند.
توصیه می کنیم آنها را با دقت انتخاب کنید. مرتب کردن لنز ها در اتاق نور (Lightroom) می تواند به شما یک ایده کلی درباره نحوه عکاسی‌تان بدهد.
فکر کردن درباره لنزهایی که می خواهید در ابتدا برای کسب و کار عکاسی خودانتخاب کنید، یک راه عالی برای خرید وسایل مورد نیاز برای آتلیه عکاسی است. با استفاده از نرم افزار Adobe Lightroom، می توانید تمام مجموعه لنز خود را بر اساس
فاصله کانونی در ماژول کتابخانه (library module) مرتب کنید. این کار بسیار مفید است زیرا ممکن است متوجه شوید که از بین مجموعه لنزهای 18 تا 55 میلی متری خود، بیشتر از 55 میلی متری استفاده کرده اید. در صورتی که می خواهید در اولویت اول، از یک لنز f/1.8 و50 میلی متری استفاده کنید.
این مرتب سازی، امکان بیشتری برای کنترل عمق میدان را به شما می دهد. راه دیگری برای انتخاب لنز ها این است که ابتدا نوع تصاویری که می خواهید ثبت کنید را تعیین کنید. سپس شما می توانید آنها را دوباره بررسی کنید و تصمیم بگیرید که چه فواصل کانونی ممکن است نیاز داشته باشید.
شاید شما فقط بخواهید عکس های پرتره ای سر و شانه یا هدشات (headshot) بگیرید.
آن وقت باید از یک لنز اصلی 85 میلیمتری یا یک لنز زوم 70 تا 200 میلی متری استفاده کنید. اگر به دنبال پرتره های دراماتیک تر هستید که واقعا بیننده تحت تاثیر سوژه قرار گیرد، لنز 24 یا 35 میلی متری می تواند برای شما مناسب باشد.

نورپردازی

نور یکی از اساسی ترین رکن های عکاسی می‌باشد که بدون آن ثبت عکس غیر ممکن است. بنابراین قطعا باید در تهیه وسایل مورد نیاز برای آتلیه عکاسی، مد نظر قرار گرفته شود. حتی اگر عکاس استودیویی هم نباشید، ممکن است به تجهیزات نورپردازی نور کم یا بازتابنده (رفلکتور) نیاز داشته باشید.
شاید قبلا این کار را انجام داده باشید، اما توصیه نمی کنیم که خیلی برای نورپردازی سرمایه گذاری کنید.
در صورت امکان ابتدا تجهیزات نورپردازی را امتحان کنید، تا سطح کیفیت و قدرت نور مورد نیازتان را بشناسید. نورافکن های Profoto B1s عالی هستند، اما ممکن است شما به آنها نیاز نداشته باشید. در ابتدا وقتی میخواهیم سطح مهارت های خودمان را بالا ببریم با نور های موجود آغاز می‌کنیم در زمان کوتاهی افراد متوجه می‌شوند که در محیط هایی که نور کمی وجود دارد، سخت است که عکس های زیبا گرفته شود. اول دنبال این می‌گردیم که چطور مشکل نور کم را حل کنیم و دوربین بهتری با سرعت لنز بالاتر میخریم و بعد به عکاسی با فلاش روی می آوریم. عکاس های حرفه ای زیادی هستند که هرگز از فلاش استفاده نکرده اند و فقط از نور موجود استفاده میکنند نه نور مصنوعی. بعضی از آنها به دلایل اقتصادی و مالی این کار را نمیکنند چون فکر میکنند عکاسی با فلاش گران تمام میشود.

بعضی دیگر فکر میکنند اصلا به آن نیاز ندارند. بسیار از عکاس ها سرعت نور را دستکاری میکنند و بعد از گرفتن چندین عکس، نیکون را سرزنش میکنند که سرعت نور خوبی ندارند. اگر وارد کار عکاسی شده اید، وظیفه شماست که بتوانید در نورهای مختلف کار کنید
و بهترین راه برای یاد گرفتن کار کردن با فلاش دوربین، این است که به تجربه آن را یاد بگیرید.

منبع نور از ضروری ترین وسایل مورد نیاز برای آتلیه عکاسی

اولین چیزی که باید به آن فکر کنید منبع نور است. میتوانید دو استند نور تهیه کنید و همراه با چتر منبع نور خود را بسازید . اما اینها مشکلات خود را هم دارند. اولین چیز هم این است که یاد نمیگیرید در محیط های خارجی کم نور باید چه کنید.
اگر میخواهید دائما از منبع نور استفاده کنید، پیشنهاد میکنیم این کار را بعد از یاد گرفتن کار با فلاش انجام دهید.
در این حالت میدانید به چه نیاز دارید و تجهیزات مناسبی تهیه خواهید کرد. بیشتر استودیو ها از این مدل لامپ استفاده میکنند چون میتوانند آن را به هر شکلی که خواستند درآورند اما برای تازه کاری مثل شما ، نیاز نیست.
اول به شما پیشنهاد میکنیم که کار با فلاش را یاد بگیرید .

استند نور، چتر

انواع زیاد از استند نور در بازار وجود دارد که می‌توانی خریداری کنید. بعد نیاز به یک نگهدارنده چتر دارید که روی استند نور قرار بگیرد. این هم speedlight و هم چتر را نگه میدارد مقرون به صرفه ترین انتخاب Impact Umbrella Bracket with Adjustable Shoe است.
آخرین مورد خود چتر است گه بسیار ارزان است اگر میخواهید از دو منبع نور استفاده کنید، میتوانید Impact Digital Flash Umbrella Kit ،
را تهیه کنید اما دقت کنید که چت ران کیفیت پایین تری دارد و کوچک است.

بک گراند

استفاده از سیستم پشتیبان بک گراند ضروری نیست میتوانید برای بک گراند از یک
تخته سفید یا رنگی استفاده کنید و آن را از دیوار آویزان کنید اما اگر چیزی بهتر و قابل حمل
میخواهید پیشنهاد میکنیم که یک بک گراند مناسب تهیه کنید ، به نظر میرسد Impact Background Support System مناسب باشد.
Port-A-Stand هم خوب است اما کمی گران تر است چند چیز دیگر هم همراه با بک گراند نیاز خواهید داشت.
باید تصمیم بگیرید که میخواهید کاغذ بک گراند یا muslin بخرید. کاغذ نرم تر و ارزان تر است و اگر کیف شود میتوانید آن قسمت را جدا کنید. برای نگه داشتن کاغذ، گیره هم باید تهیه کنید. این ها ابتدایی ترین ابزارهایی هستند که میتوانید با آنها شروع کنید بعدا که در تکنیک های استفاده از فلاش پیشرفته تر شدید میتوانید از ابزارهای دیگری هم استفاده کنید. زمانی که یاد بگیرید با فلاش کار کنید،میتوانید در هر محیطی آن را تنظیم کرده و عکس های دلخواه خود را بگیرید.

تجهیزات جانبی وسایل مورد نیاز برای آتلیه عکاسی

تجهیزات جانبی زیادی وجود دارد که برای ما عکاسان نیاز است و به سرعت می توان آنها را تهیه کرد. در هنگام شروع کسب و کار عکاسی خود، ایده خوبی است که به تهیه تجهیزات جانبی با کیفیت نیز فکر کنید.
به عنوان مثال، حافظه ابزاری است که با خیال راحت می توانید تصاویر خود را در آن ذخیره کنید و به خانه ببرید.
خرید کارت حافظه های با کیفیت بالا از برندهای معتبر، باعث آسودگی خیال شما
در مورد از دست ندادن و حذف نشدن تصاویر می شود. همچنین، برای اطمینان می توانید چند کارت حافظه یدکی داشته باشید، تا در صورت وقوع یک اتفاق غیر مترقبه در حین عکاسی، از آنها استفاده کنید. همچنین یک کیف به همراه داشته باشید که حمل آن در هر زمانی و در حین هر نوع عکاسی، راحت باشد. چیزهای کوچک مانند تمیز کردن تجهیزات، بند تسمه ای دوربین، سه پایه و باتری های اضافی نیز اغلب نادیده گرفته می شوند. اما باید بدانید که این چیزهای کوچک باعث می شوند که تجهیزات شما سالم بمانند و یا بهتر کار کنند.

وسایل مورد نیاز برای آتلیه عکاسی ، نیاز یا خواست ؟

نکته ای که در هنگام شروع کسب و کار باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد این است که آیا شما به تجهیزاتی که به دنبال آن هستید، نیاز دارید یا خودتان می خواهید که آنها را داشته باشید. این موضوع را در این مقاله بیان کردیم چون دقیقا مربوط به همین حوزه است. یک لنز 50 میلی متری با f/1.0 ، یک لنز فوق العاده برای کار است، اما برای اکثر افراد،
استفاده از یک لنز 50 میلی متری f/1.8 موثرتر و مناسب تر خواهد بود. بعدا در حرفه خود، می توانید سایر تجهیزات عجیب و غریب را تهیه و خریداری نمایید
که این کار می تواند به کسب و کار شما کمک کند اما در ابتدا و برای شروع و راه اندازی کسب و کار، خوب نیست.

نتیجه گیری مقاله وسایل مورد نیاز برای آتلیه عکاسی

داشتن برخی از وسایل مورد نیاز برای آتلیه عکاسی ضروری است و برخی از آنها را می توان بعدا تهیه کرد.
مثلا یک دوربین با کیفیت مناسب برای نیازهای شما، انتخاب لنزهای خوب برای نوع
عکاسی که انجام می دهید، یک کامپیوتر برای نگه داشتن تصاویر در حال ویرایش و نورپردازی و لوازم جانبی برای کمک به ثبت تصاویر، ضروری است.تجهیزات، مهمترین چیز در ثبت تصاویر نیست، اما لازم است و شما به تعداد مشخصی از آن ها نیاز دارید.بنابراین تجهیزات لازم را عاقلانه و منطقی و بهترین ابزار را برای کارتان انتخاب کنید تا بتوانید بر آنچه که واقعا اهمیت دارد، تمرکز کنید.

با ما در ارتباط باشید:

طراحی، اجرا و سئو "دو هشت" dohasht

www.dohasht.com